Про коледж

Вінницький торговельно-економічний коледж, як технікум, було створено згідно з наказом Міністерства торгівлі Української PCP у 1967 році і мав назву Вінницький технікум громадського харчування.

У 1995 році технікум був перейменований у Вінницький технолого-економічний технікум (наказ Міністерства освіти України №342 від 12.12.95 p.). У цьому ж році технікум внесений до державного реєстру закладів освіти з наданням ліцензії освітньої діяльності з І рівнем акредитації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 р. №526 «Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних закладів» Вінницький технолого-економічний технікум був ліквідований; цією ж Постановою був створений Вінницький технолого-економічний технікум Київського державного торговельно-економічного університету, нині - Київський національний торговельно-економічний університет.

Наказом Міністерства освіти і науки України № 137 від 01.03.2006 р. Вінницький торговельно-економічний технікум ДТЕУ перетворений у Вінницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету.

З дня відкриття коледжу директором працював Бедрій Іван Васильович – розумна, порядна, шанована в колективі людина. З 1978р. по 2003 р. коледж очолював фахівець, енергійна і чуйна людина Стефаненко Степан Пилипович – заслужений працівник народної освіти України. З лютого 2013 року директором коледжу була призначена Замкова Наталія Леонідівна – кандидат педагогічних наук, а з квітня 2014 року – Плишевська Любов Іванівна - заслужений працівник народної освіти України. З липня 2014 року коледж очолює творча, ініціативна, з креативним підходом до вирішення питань Балицька Валентина Євгенівна.

Коледж функціонує як відокремлений підрозділ університету без права юридичної особи на основі ст.7 Закону України «Про підприємництво в Україні». Коледж у своїй діяльності керується чинним законодавством України, статутом ДТЕУ, яким передбачено прийняття самостійних рішень і здійснення діяльності в межах прав, наданих університетом та Положенням про Вінницький торговельно-економічний коледж ДТЕУ.

 

Коледж готує фахівців на основі:

- базової загальної середньої освіти (денна форма навчання):

з спеціальностей:

·       5.03050901 - „Бухгалтерський облік”

·       5.03051001 - „Товарознавство та комерційна діяльність”

·       5.03050801 - „Фінанси і кредит”

·       5.050170101 - „Виробництво харчової продукції”

·       5.14010301 - „Туристичне обслуговування”

·        5.14010102 - „Ресторанне обслуговування”

- повної загальної середньої освіти (заочна форма навчання):

з спеціальностей:

·            5.03050901 - „Бухгалтерський облік”

·            5.03051001 - „Товарознавство та комерційна діяльність”

- освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник»

з спеціальності:

·            5.050170101- „Виробництво харчової продукції”

 

Навчально-матеріальна база коледжу складається з основного приміщення та двох гуртожитків. Навчальні аудиторії розташовані в 3-х поверховому будинку коледжу та в гуртожитку № 2. В навчальному корпусі розміщено спортивну залу, актову залу на 250 місць, бібліотеку з читальною залою, їдальню на 120 місць, яка повністю забезпечує студентів гарячим харчуванням.

Всі кабінети і лабораторії естетично оформлені, укомплектовані технічними засобами навчання, обладнанням, науково-методичним забезпеченням тощо. В коледжі є 6 комп'ютерних класів, оснащені сучасними ПЕОМ та програмним забезпеченням, у 6 аудиторіях встановлено інтерактивні комплекси.   Кабінет іноземних мов оснащений сучасним лінгафонно-комп'ютерним обладнанням. Коледж підключено до мережі Internet.

В коледжі є медичний пункт обладнаний спеціальними меблями, медичними інструментами, ліками та іншими матеріалами.

Гуртожиток забезпечує всіх бажаючих студентів проживати в ньому. Кімнати гуртожитку обладнанні відповідними меблями, необхідним інвентарем. Студенти мають можливість користуватися internet. 

Підготовку фахівців у коледжі здійснюють досвідчені педагоги , в т.ч. 2 особи – кандидати наук, доценти; викладачі з вищою категорією - 24 особи, викладачі-Відмінники освіти України - 9 осіб., викладачі-методисти - 6 осіб. 7  викладачів навчаються в аспірантурі.

Коледж (раніше технікум) прожив яскраве, наповнене творчими здобутками життя. Багато років поспіль займає лідируючі позиції в регіоні серед ВНЗ I-II рівнів акредитації. Свідченням цього є чисельні нагороди Міністерства освіти та науки України, обласної державної адміністрації, управління освіти, підприємств і організацій міста та області, Київського національного торговельно-економічного університету. Навчальний заклад неодноразово заносився на обласну дошку Пошани, посідав призові місця в конкурсах серед ВНЗ І-ІІ р.а., а студенти – в олімпіадах спортивних змаганнях.

За роки свого  існування коледж підготував близько 17 тис. спеціалістів середньої ланки для різних галузей економіки України. І це не просто випускники, а спеціалісти з високим рівнем соціальної адаптації та креативним мисленням, які працюють не тільки в Україні, але і за її межами. Адже викладання в коледжі ведеться саме з таких позицій, коли студенти є активними здобувачами знань. Вони займаються пошуково-дослідницькою роботою; на заняттях вирішують завдання проблемно-практичного характеру, працюють в режимі ділових, рольових ігор; беруть участь в обласних предметних олімпіадах і займають призові місця.                

    Цікаво ведеться виховна робота в коледжі. Активно працюють гуртки за інтересами. З задоволенням студенти приймають участь у фольклорному ансамблі «Душі криниця», вокальному гурті «Натхнення», театральній студія та інше.

Традиційними стали декади (тижні) циклових комісій, в програмі яких передбачаються відкриті заняття, змістовні позаурочні заходи, інтелектуальні ігри, конкурси, виставки тощо.

                                                   

Готуємо також рекордсменів у спорті. Величезний стенд в спортивній залі зайняли кубки та грамоти за перемоги в міських та обласних спартакіадах. Особливих успіхів коледж досяг у міні-футболі та баскетболі.

 Цікавими є подорожі по Україні. Студенти разом з викладачами вивчають пам’ятки нашої історії: подорожують по замках Поділля, Волині, Карпатської України, Закарпаття; знайомляться з містами, в яких дихає сама історія нашого народу. З травня 2012 року туристичні маршрути пролягли по Карпатах, відчайдухи здійснили сходження на Говерлу; враження були незабутніми, емоції переповнювали душу кожного студента і викладача.

Книга спогадів студентів, яка ведеться в коледжі, переповнюється радістю за теплі відгуки про викладачів, про роки навчання:

·                     «… Він, як музикант, працював за тонко продуманою партитурою і завше був диригентом студентських думок….»

·                     «…На її уроках навіть найлінивіший  мусив працювати – така тут динаміка, таке щохвилинне очікування події, яку ти не маєш права пропустити…»

·                     «…З першого дня замінила нам матір, з неї хочеться брати приклад і бути схожою на неї…»

·                     «…В магію цифр і формул перетворював математику і фізику…»

«…Так буває тоді, коли вчитель безмежно любить свій предмет. Так, власне, повинно бути, щоб у студентському серці залишався слід назавжди.»