Голодомор – це форма масового навмисного вбивства українців у 1932–1933 роках. Він був скоєний керівництвом Радянського Союзу, щоб упокорити українців, остаточно ліквідувати український спротив режиму та спроби побудувати самостійну, незалежну від москви Українську Державу. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано геноцидом українського народу. І, на жаль, Вінниччину не оминула ця страшна подія, що забрала життя мільйонів українців.
19.11.2024 року викладачами суспільних дисциплін Павлюк Л. Д., Олійником А. В. спільно із завідувачкою науково-дослідницького відділу новітньої історії Вінницького краєзнавчого музею Семенько Ларисою Іванівною було проведено тематичний виховний захід «Трагедія Голодомору на Вінниччині 1932-1933 р.» для студентів груп Т-11, ПТ-96, М-2, ТРГ-155.
Мета заходу: пояснити, розкрити основні передумови та причини, перебіг і наслідки трагедії; акцентувати увагу на тому, що Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині був наслідком не стихійного лиха, а спланованих заходів тоталітарного комуністичного режиму. Фахівці музею досліджують історію рідного краю і на основі зібраних матеріалів підготували цікаву, змістовну, наповнену історичними документами й фактами лекцію для студентів коледжу. Здобувачі освіти не лише ознайомились із перебігом подій, але й почули спогади вінничан, котрим вдалося вижити під час голодомору. І саме зараз, під час таких важких і трагічних подій в Україні, ми повинні вчити нашу молодь поважати й знати історію та культуру свого народу, розуміти цінність української держави, цінувати й захищати все те, що ми маємо зараз.