4 жовтня викладачем Марчуком І.М. був проведений майстер-клас «Виживання в критичних ситуаціях під час туристичних походів» для студентів першого курсу спеціальності «Туризм».
Учасники туристичних походів і подорожей протягом тривалого часу перебувають в умовах, що різко відрізняються від звичних, повсякденних. Уже сама ця обставина є екстремальним фактором, що обумовлює підвищену небезпеку виникнення нещасних випадків і аварійних ситуацій, які вимагають значного фізичного напруження і психологічної мобілізації.
Студенти (як майбутні керівники туристичних груп) повинні вміти добре орієнтуватися в екстремальних умовах. Саме тому, ознайомлення з основними правилами поведінки в нестандартних ситуаціях в дикій природі під час походів є таким актуальним.
Під час майстер-класу група Т-9 дізналась про різні способи добування вогню, питної води, їжі, про побудову тимчасових укриттів тощо. Особлива увага була приділена природнім загрозам, таким як: укуси небезпечних тварин (гадюки, комахи), отруйні рослини, гриби.
Студенти захоплювались прикладами дослідників-екстремалів, експертів по виживанню у дикій природі – Едда Стаффорда, Метта Грема чи Беара Гріллса. Їхні неймовірні історії надовго залишаться у пам’яті майбутніх фахівців з туризму. Крім цього, студенти з цікавістю обговорювали способи дій у критичних ситуаціях, виявляли надзвичайну винахідливість та активність.
«Не люди створюють подорожі, а подорожі створюють людей»
Джон Стейнбек