Новини

УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ "ГАСТРО-ФУД 2023", ДТЕУ, м.КИЇВ

27.05.2023 року здобувачі освіти ВСП "Вінницький торговельно-економічний фаховийо коледж ДТЕУ" гр.ХТ-149 Кузьменко Оксана, Герасько Тарас, Зелінський Віталій, Квасюк Тетяна брали участь у фестивалі "ГАСТРО-ФУД 2023", який відбувся в ДТЕУ м.Києва.

SUPER TRANSLATOR

У ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» 24 травня 2023 року за ініціативи викладачів іноземної мови Радудік О.Є. та Телячук Н.В. разом зі студентами випускної групи Ф-1 було проведено позанавчальний захід-вікторина «Super translator». Учасники конкурсу виборювали перемогу в три етапи. Перший етап передбачав знаходження  еквівалентності перекладу фразеологізмів, другий – особливості вживання англійської лексики у певних мовленнєвих ситуаціях, на третьому етапі потрібно було знайти у тексті «фальшивих друзів» перекладачів та звернути увагу на їх тлумачення.

КРУГЛИЙ СТІЛ: «ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВА»

У ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» до Дня філолога 25 травня 2023 року викладачами ЦК філології було проведено засідання круглого столу  «Проблеми вивчення філології та перекладознавства».

Відкрила захід кандидат філологічних наук Мельник О.А., котра привітала усіх присутніх із Днем філолога, окреслила завдання та план заходу. Робота секцій велася у трьох напрямах – дослідження з української мови, з іноземної мови та перекладу та з української літератури.

Учасники засідання розглянули такі питання:

МАНДРІВКА СТЕЖКАМИ КИРИЛА ТА МЕФОДІЯ

Щорічно 24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, які стоять біля витоків слов’янської писемності. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу, адже писемність та мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб.

ПОДОРОЖ АНГЛОМОВНИМИ КРАЇНАМИ

Напередодні Міжнародного дня філолога, що відзначатимуть 25 травня, та в рамках тижня філології, викладачі іноземної мови ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету» Помазанова О.І. та Радудік О.Є. разом зі студентами груп Ф-3 та ПТ-92 підготували і провели пізнавальний захід «Подорож англомовними країнами». Учасниці презентували англійською мовою цікаву інформацію про США, Великобританію, Канаду, Австралію, Нову Зеландію, Мальту, ознайомили з національною музикою цих країн.

Зустріч з деканом факультету економіки, менеджменту та психології Державного торговельно-економічного університету Міняйлом Олександром Івановичем

23 травня 2023 року відбулася зустріч майбутніх випускників коледжу спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Економіка», «Готельно-ресторанна справа», «Філологія» з деканом факультету економіки, менеджменту та психології ДТЕУ, кандидатом економічних наук, доцентом Міняйлом Олександром Івановичем. На зустрічі також була присутня доцент кафедри фінансового аналізу і аудиту Міняйло Вікторія Петрівна.

Захист виробничої практики зі спеціальності «Туризм»

18 травня 2023 р. керівники практики Фадєєва Т.Ю та Кирилюк Л.М. провели захист виробничої практики у групі Т-8.
Протягом шести тижнів виробничої практики на базі коледжу студенти групи Т-8 під керівництвом викладачів практики досліджували туристичні ресурси України та визначали туристичний потенціал (природний, історико-культурний та соціально-економічний) областей України.

ЗАНЯТТЯ-ЕКСКУРСІЯ В КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

Цього року датою 18 травня об’єднано дві події. Сімдесят дев’ять років тому проти кримськотатарського народу був скоєний злочин геноциду. Людей позбавили рідного дому і намагалися стерти пам'ять, позбавити права на життя. Усі українці зараз упізнають те ж саме зло, яке через роки повернулося, змінивши символи, але не змінивши своєї сутності. Знову депортація, знову геноцид і знову брехня. Проте сьогодні в цей день ми святкуємо ще й День вишиванки. На сорочках та сукнях з’явилися орнаменти, які символізують єдність, силу, прагнення до життя та показують, якою міцною є наша культура.

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18 травня 2023 року у ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» викладачем Павлюк Л.Д. проведено виховний захід присвячений річниці пам’яті жертв геноциду кримськотатарського. Студенти І курсу разом із викладачем пригадали одну із самих трагічних сторінок в історії кримських татар.
8 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.