Виховна робота

Відокремлений структурний підрозділ «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж Київського національного торговельно-економічного університету»  – сучасний навчальний заклад, виховна робота в якому спрямована на надання майбутнім фахівцям основоположних цінностей, ідей і переконань стосовно  української  державності та національної ідеї, формування активної громадської і особистої позиції молоді у становленні міцної і авторитетної держави, духовно збагаченої, інтелектуально розвиненої і активної особистості сформованої як громадянин, патріот, висококваліфікований фахівець і сім’янин.

Виховна робота у ВСП ВТЕФК КНТЕУ базується на положеннях та статтях Конституції України, Закону України «Про вищий навчальний заклад»: за станом на 16.01.2020, підстава – 392-IX; Закону України «Про професійно-технічну освіту»: за станом на 01.01.2019, підстава – 2443-VIII2300-VIII; Закону України «Про освіту»: за станом на 16.01.2020, підстава – 392-IX. Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»: за станом на 09.08.2019, підстава - 2745-VIII, Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року» від 04.09.2013, Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України  від 29.07. 2019 р., Наказом МОН « Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію боулінгу (цькуванню) в закладах освіти», Правила внутрішнього розпорядку ВСП ВТЕФК КНТЕУ.,

Виховна робота в коледжі направлена на реалізацію наступних завдань:

 • виховання активного громадянина України, свідомої особистості, здатної до вибору свого місця в житті; 
 • формування у студентів навичок здорового способу життя; 
 • виховання політичної, естетико-художньої, екологічної, психологічної, фізичної, духовної культури, загальнокультурної компетенції.

    

В системі виховної роботи особлива увага приділяється вихованню творчої, працелюбної та здорової особистості.

Реалізовуються студентські проекти:

 • «Зробимо місто чистим»;
 • відвідується центр соціально-психологічної реабілітації «Добро» м.Вінниці;
 • тренінги «Права та обов’язки студента»;
 • бесіди щодо протидії хабарництва, зловживанням корупції в закладах освіти;
 • акції «Обміняй цигарку на цукерку», «Від серця до серця» та ін.;
 • студентські квести.

    

    Позитивом виховної роботи є:

 • здійснення волонтерської діяльності;
 • участь у КВН міста та КНТЕУ;
 • співпраця студентів спеціальності «Туризм» з відділом у справах молоді та туризму Вінницької міської ради, в якості екскурсоводів-стюардес; 
 • активна участь у флешмобах: «Ми – за мир!», «Вінниця – це я!» тощо; дебатних турнірах, інтелектуальних іграх;  конкурсів – «Студент року», «Краща група року», «Дебют першокурсника», «Міс коледжу»;
 • тісна співпраця з Вінницьким торговельно-економічним інститутом, МПМ «Зоря», Вінницьким міським Центром художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва «Барвінок», Вінницьким літературно-меморіальним музеєм ім. М.М. Коцюбинського, Вінницьким обласним українським академічним музично-драматичним театром ім. М. Садовського.

Щороку в коледжі проводяться безліч заходів, спрямовані на розвиток творчості студентів, їх естетичних поглядів: виставки плакатів, квітів, творчих робіт, фото-виставки конкурси на краще читання поезії, творчі зустрічі з поетами Вінниччини.

Поряд з навчально-виховним процесом, виховання студентів відбувається і в позанавчальний час, через гуртки художньої самодіяльності, студентські  клуби за інтересами, бібліотеку, спортивний клуб, органи студентського самоврядування. Особливістю цього напрямку виховної роботи є його планомірний і змістовний характер організації виховних заходів. Саме через них розвивається духовність, художньо-естетична культура, реалізуються творчі можливості студентів.