ПРО ВІННИЦЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ КНТЕУ

 

Вінницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ

 

 Історія Вінницького торговельно-економічного коледжу сягає у 1967 рік, коли, згідно з наказом Міністерства торгівлі Української PCP, було створено Вінницький технікум громадського харчування. Навчальний заклад пройшов ряд перейменувань, реорганізацій: у 1997 році став структурним підрозділом КНТЕУ та функціонує як відокремлений підрозділ університету без права юридичної особи на основі ст.7 Закону України «Про підприємництво в Україні»; наказом Міністерства освіти і науки України № 137 від 01.03.2006 р. перейменований у Вінницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету (далі - Коледж). 

     За 52 роки існування коледж підготував понад 18 000 спеціалістів середньої ланки для різних галузей економіки України. Випускники коледжу працюють також за кордоном.

     Основною метою діяльності ВТЕК КНТЕУ є підготовка конкурентоспроможного людського капіталу для високотехнологічного та інноваційного розвитку країни, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства та ринку праці у кваліфікованих фахівцях.

     Коледж здійснює підготовку фахівців за ОКР «молодший спеціаліст» за такими спеціальностями: 072 "Фінанси, банківська справа та страхування"; 071 "Облік і оподаткування"; 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"; 181 "Харчові технології"; 241 "Готельно-ресторанна справа"; 242 "Туризм".

    Навчальний процес повністю забезпечений навчально-методичними комплексами дисциплін за новітніми вимогами МОН України (близько 400 НМКД для 6-ти спеціальностей).

    В спеціалізованих комп’ютерних лабораторіях встановлено програмне забезпечення, яке сприяє виконанню навчального плану: Smartnotebook, Lingvo, Tellme Mo, граматичні тести, аудіо тексти; операційні системи Windows XP, 7, 8, 10 (Proffesional) та пакет програм: Microsoft Office 2010, 2013, 2016 (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Access, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Microsoft Publisher), «Парус-Ресторан», «Парус-Готель», Total Commander; також первинні документи в електронному вигляді «Бланки бухгалтерського обліку для України» та інше; Віртуальний банк. Для контролю знань з різних дисциплін широко використовується програма Test-2W, Plikers, Kahoot.

    Обладнано три навчальних кабінети з комп’ютерним програмним забезпеченням для викладання дисциплін циклу професійної та практичної підготовки: «Парус», «J Парус», «R-Keeper»,. 1С:Бухгалтерія 8 для України, M.E.Doc (демоверсія), «Platevka», «1C 8.2 Підприємство», «Парус 7.4», «Парус-підприємство 7.40».

   На заняттях з іноземної мови використовується програма «Smart Notebook». Викладачі, застосовуючи ресурси програми, створюють та пропонують безліч завдань на закріплення лексичних одиниць. За допомогою комп’ютерно-лінгафонної апаратури студенти мають можливість виробляти навички мовленнєвої діяльності. По грантовій програмі закуплено бінокулярні відеоокуляри для кабінету іноземних мов. Відеоокуляри Epson Moverio BT-200 працюють на ОС Android. Це дозволяє користувачам встановлювати стосунки з магазину Moverio Apps Market. Ці стосунки надають широкі можливості для реалізації творчих задумів. Двоядерний процесор 1.2GHz, 1 Гб оперативної пам’яті та звук Dolby Digital Plus дозволяють повністю зануритися в навчальне віртуальне середовище. Девайс має внутрішню пам’ять 8Гб та підтримку карт пам’яті SD.

    Для вдосконалення системи самостійної підготовки студентів діє навчальний портал, електронна бібліотека, використовується онлайн-тестування на базі платформи Гуглформ тощо. 

    Наукова робота є одним з важливих напрямів діяльності коледжу:  викладачі та студенти беруть участь у галузевих виставках, фестивалях, мистецьких конкурсах науково-практичних конференціях, симпозіумах, круглих столах, форумах тощо. Викладачі публікують свої наукові та навчально-методичні роботи в Україні та за кордоном. Десять  працівників навчаються в аспірантурі.  

   На базі коледжу пров0дяться міжнародні, всеукраїнські та обласні науково-практичні конференції, круглі столи, форуми тощо.  

   Відзначені Золотими медалями проекти коледжу: на Десятій міжнародній виставці «Інноватика в освіті-2018» - з теми «Інтерактивні технології колективно-групового навчання з використанням прикладних комп’ютерних програм на заняттях іноземної мови за професійним спрямуванням», Десятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2019» - з теми «Використання Internetbot-додатків в освітньому процесі коледжів та технікумів»; Одинадцятій міжнародній виставці «Інноватика в освіті-2019» - з теми «Модель діджиталізації сучасного закладу фахової передвищої освіти - Вінницького торговельно-економічного коледжу як креативного освітнього простору».

   Організація практичної підготовки набула нового змісту: оновлено бази практики, змінено форми обміну практичним досвідом через систему спілкування з роботодавцями та проведення майстер-класів від стейкхолдерів. Проводяться професійні конкурси «Креативний комерсант», «Майстер-шеф», «Супер турагент», «Володар цифр». Традиційними і потужними є заходи в ході тижнів спеціальностей, різні види позанавчальної роботи. Важливим підґрунтям для формування професіонала-випускника є практика за кордоном, яку частина студентів проходить в готельно-ресторанних комплексах Болгарії.

     Продовжено плідну співпрацю між коледжем і Познанською школою банківської справи (Республіка Польща).

   Участь та досягнуті здобутки у інтелектуальних, наукових, науково-технічних, мистецьких, фахових, творчих конкурсах, змаганнях та олімпіадах

№ за пор.

Олімпіада /конкурс

Зайняте місце

 1.  

Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті-2018»  

Золоті медалі

 1.  

Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2019»

 1.  

ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів коледжів та технікумів Вінницької області (20 жовтня 2018 року)

2 місце

(23 бали із 24 можливих)

 1.  

Всеукраїнський студентський конкурс стартапів «TourSystemUkrChallenge»,

(5 грудня 2018 року, КНТЕУ)

2 місце

 1.  

Міжнародний конкурс ресторанних технологій «ВеstCookFest 2018» у м.Київ

Золота медаль,

2 срібних та

бронзова медалі 

 1.  

Міжнародний кондитерський фестиваль «EXPO SWEET-2019» (Республіка Польща)

Срібна та

3 бронзових медалі

 1.  

Конкурс «Кращий кухар-юніор Поділля – 2019»

1 місце

2 місце

 1.  

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з харчових технологій (НУХТ, Київ)

2 місце

 1.  

VІ Всеукраїнський студентський конкурс торговельної реклами (листопад 2018 р., КНТЕУ)

треті місця

 1.  

Гранд-фінал ІІ Всеукраїнського конкурсу робіт талановитої молоді у сфері грошей та банківської справи у Київському НЕУ  ім.В.Гетьмана. (15 травня 2019 року)

1 місце

3 місце

 1.  

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Податківець майбутнього» (11.05.2019 року)

1 місце у І етапі

 1.  

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відділення економіки (базова дисципліна математики) (травень, 2019)

2 місце

 1.  

Інтернет-олімпіада «На урок» з української мови та літератури

(27 сертифікатів)

Дипломи

ІІ ступеня

 1.  

Обласний Конкурс «Кращий за професією (економічні дисципліни)»

3 місце

 1.  

Обласний Конкурс науково-дослідних робіт з хімії   

2 місце

 1.  

Обласний Конкурс студентських проектів податкових реформ

2 місце

3 місце

 1.  

Обласна олімпіада з іноземних мов

2 місце

 1.  

Обласна виставка технічної творчості

Грамоти 7-ми викладачам і студентам

 1.  

57 сезон Клубу веселих та найкмітливіших

Кубок міського голови 

Результати навчального року з фізичної культури та спорту:

Змагання

Зайняте місце

Чемпіонат України з карате

в м. Черкаси

1 місце

XXVIII міжнародний турнір «Волинь зустрічає друзів» (29.03.2019 року)

3 місце

Змагання з настільного тенісу за програмою Спортивних ігор України серед студентів коледжів  

2 загальнокомандне місце

Турнір з міні-футболу серед дівчат підрозділів КНТЕУ на честь пам’яті студента ЖТЕК Черниша Олега, який загинув в АТО (ЖТЕК)

2 місце

14 вересня 2018 року

Ігри співдружності серед структурних підрозділів КНТЕУ (24.05.2019)

1 місце

    Діяльність ВТЕК КНТЕУ спрямована на створення умов для особистісного та професійного розвитку і творчої самореалізації кожного студента, надання якісних освітніх послуг, що характеризується системним застосуванням інновацій в освітньому процесі, на базі дослідництва і творчого пошуку, з урахуванням реальних вимог ринку праці.